פסיכוגריאטר- פסיכיאטר גריאטרי

ד"ר ברבר הינו פסיכוגריאטר - פסיכיאטר של גיל הזהב המציע מגוון רחב של שירותים בתחום הפסיכוגריאטריה. ד"ר ברבר מקבל את מטופליו במרפאתו הפרטית בתל אביב ומקפיד על אווירה טובה בינו לבין המטופלים ומשפחתם. הידע הנרחב של ד"ר ברבר גם בנוירולוגיה עוזר לו רבות באבחון נכון ובמתן טיפול יעיל לכל בעיה.

לעת זקנה לא רק הגוף מתחיל לקרוס, אלא גם המוח מגלה יותר ויותר קשיים בתפקוד. ישנן לא מעט מחלות הקשורות בתפקודו המנטאלי של האדם המשתלטות עליו לעת זקנה. בעידן שבו עולה תוחלת החיים, עולה גם מספרם של החולים במחלות המוגדרות כמיוחדות לגיל השלישי. לקשישים יש צרכים גופניים ונפשיים השונים מהצרכים של כל גיל אחר, ולכן התפתח ענף הפסיכוגריאטריה כתחום נוסף לפסיכיאטריה הכללית.

תחומי עיסוקו של הפסיכוגריאטר

ענף הפסיכוגריאטריה משלב למעשה טיפול בבעיות בהיבטים רחבים: בעיות נפשיות הקשורות לגיל השלישי, למשל:
דמנציות לסוגיהן

מחלת אלצהיימר

דיכאון של הגיל השלישי
חרדות
טיפול בבעיות משפחתיות וסוציאליות ובעיות נוספות שמתעוררות עם גיל זה

הפסיכוגריאטר צריך להתמחות בנושאים רבים, כאשר בראש ובראשונה עליו לבצע בדיקה פסיכיאטרית ולהחליט על דרך טיפול תרופתי בהפרעות שנמצאו, זאת בהתאם להתאמתן לקשישים. בנוסף, הפסיכוגריאטר מתבקש הרבה פעמים לתת הערכה באשר לתפקודו של הקשיש. חוות דעת זו יכולה להיות לעזר רב בעת עריכת צוואה למשל או במקרה וצריך לדאוג לאפוטרופוס עבור האיש המבוגר, או לחילופין מתן אישורים ומסמכים בעזרה לקבלת מטפל זר.

פסיכוגריאטר ומשפחתו של הקשיש

הקשר של הפסיכוגריאטר מתקיים לא רק עם הקשיש עצמו, אלא גם עם בני משפחתו. המשפחה מהווה חלק חשוב ומהותי מחייו של הקשיש, ואפילו בדברים הבסיסיים ביותר. במידה והאדם סובל ממחלה כלשהי, מתפקידו של פסיכוגריאטר לעדכן את המשפחה כיצד תוכל להתמודד עם הבעיות ולעזור להכיל את החולה. בנוסף, הרופא עומד בקשר עם כל סובביו של הקשיש, לרבות אחיות ומטפלות, ומדריך אותם בדרכי הטיפול הנכונות, תוך התחשבות גם בפן הפיזי וגם בפן הנפשי של החולה.