ד"ר ברבר ירחמיאל
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
phone number
 
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
073-7841832
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

פסיכיאטר מומחה

 

הפסיכיאטריה שונה משאר ענפי הרפואה, מכיוון שהיא עוסקת בתחום שבו כלולים גם הגוף וגם הנפש

פסיכיאטר מומחה הוא רופא לכל דבר ועניין, שלמד רפואה וקיבל תואר דוקטור לרפואה, ותחום התמחותו הוא מחלות הנפש.
בכך פסיכיאטר מומחה שונה מפסיכולוג – שהוא איש מקצוע שהתמחה בפסיכולוגיה אך אין לו כל הסמכה אקדמית ברפואה.

 
 
מספר חוות דעת לבית המשפט של ד"ר ברבר

    איילון טובה נגד אתר "צוק מנרה" בע"מ
    לוי אביעד נגד קצין התגמולים
    בוטא שמעון נגד "כלל" חברה לביטוח בע"מ
    מלכה חיים נגד "כלל" חברה לביטוח בע"מ
    משה אהרון נגד "שירותי בריאות כללית"

 
 
 
פסיכיאטר מומחה
 
 
 
 

תהליך הטיפול

 
כל תהליך של טיפול אצל פסיכיאטר מומחה מתחיל באבחון המחלה. האבחון נעשה באמצעות ראיון פסיכיאטרי, שבו שומע הפסיכיאטר מפי המטופל על סבלו ועל בעיותיו בהווה ובעבר. לעיתים הפסיכיאטר נעזר במבדקים פסיכולוגיים ובבדיקות רפואיות.

תהליך הריפוי בעזרת רופא פסיכיאטר מומחה יכול להיעשות באמצעות תרופות או באמצעות טיפול פסיכותרפי (על ידי הפסיכיאטר עצמו או על ידי פסיכולוג קליני), או בשילוב של השניים. לעיתים הטיפול כולל גם את משפחתו של המטופל.

במקרים שבהם הפסיכיאטר מוצא כי יש צורך לאשפז את המטופל במחלקה פסיכיאטרית, מטפל בו שם צוות רב-תחומי, הכולל פסיכיאטרים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מרפאים בעיסוק ועובדי סיעוד אחרים. המגמה היא לנסות ולשקם את המטופל ולהחזירו בתוך פרק זמן קצר ככל האפשר לסביבתו הטבעית.
 
 

ד"ר ברבר ירחמיאל – פסיכיאטר מומחה

 
ד"ר ברבר ירחמיאל הוא פסיכיאטר מומחה פרטי המטפל במטופלים מגיל 18 ומעלה ובעיקר באוכלוסיית הגיל השלישי. במרפאתו מעניק ד"ר ברבר למטופליו טיפולים פסיכולוגיים ותרופתיים, המיישמים את הידע הרב והניסיון העשיר שצבר במשך שנות עיסוקו בתחום. ד"ר ברבר נותן חוות דעת פסיכיאטרית לבתי המשפט בנושאים שונים: כשירות לצוואה, נכי צה"ל, העסקת עובדים זרים ועוד.
 

ידעתם? פסיכיאטר מומחה - אז והיום

 
 
בסוף המאה ה- 19 ובראשית המאה ה- 20 הסתמנו בפסיכיאטריה שתי אסכולות: האחת ראתה במחלות הנפש תוצאה של הפרעות בתפקודו התקין של גוף האדם, והשנייה, שהושפעה מתורת הפסיכואנליזה של פרויד, יחסה את כל הבעיות בחיי הנפש של האדם לגורמים נפשיים-רוחניים. שתי האסכולות הללו תרמו אז ליכולתו של הפסיכיאטר המומחה לשפר את אורח חייהם של אלו הסובלים מבעיות נפשיות.

המהפכה בתחום הפסיכיאטריה התחוללה בשנות ה- 50 של המאה ה- 20, כאשר התגלו תרופות מסוימות המסוגלות להשפיע על מצבם של החולים במחלות נפש, כמו למשל תרופות נוגדות דיכאון, המשפיעות במישרין על מרכזי העצבים במוח. לראשונה יכול היה כל פסיכיאטר מומחה לחולל שיפור של ממש במצבם של מטופליו. אז גם הסתמנה האפשרות לשלב את הלוקים במחלות נפש בחיים החברתיים, במקומות עבודה ובקהילה. אם בעבר הלוקים במחלות נפש נאלצו להתאשפז בבתי חולים פסיכיאטריים ללא כל יכולת ריפוי, הרי שכיום כל פסיכיאטר מומחה יכול לטפל בהם במרפאות יום באופן פרטי.