ד"ר ברבר ירחמיאל
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
phone number
 
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
073-7841832
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

שאלות ותשובות

 
לחצו על השאלה על מנת לראות את תשובת ברבר ד"ר ירחמיאל.
 
 
אני משתמש/ת במריחואנה. לאחרונה התחלתי לסבול מחרדות ותופעות גופניות נוספות מוזרות. האם זה יכול להיות כתוצאה משימוש במריחואנה או שיש לי מחלת נפש?
 
מריחואנה יכולה לגרום לתופעות מהסוג הנ"ל. מומלץ להגיע לבדיקה ע"י פסיכיאטר על מנת להגיע לאבחון מקצועי ולטיפול מקצועי.
 
 
 
אני משתמש/ת בתרופות נוגדות דיכאון שרופא המשפחה רשם לי. שמתי לב כי יש לי בעיה בתפקוד המיני. האם זה יכול להיות קשור לתרופות או לבעיית החרדה ממנה אני סובל/ת.
 
בהחלט יש קשר.
תרופות נוגדות דיכאון מסוימות יכולות לגרום לבעיות בתפקוד המיני, אך גם החרדה עצמה יכולה לגרום לבעיה שכזו. לכן מומלץ להגיע לאבחון מקצועי ולטיפול מקצועי.
 
 
 
אני בן/ת 65 והתחלתי לאחרונה לסבול מבעיות זיכרון. אני מתקשה לזכור שמות של אנשים. האם יש לי אלצהיימר?
 

בעיות זיכרון בגיל זה יכולות להיות כתוצאה מבעיות מגוונות הן נפשיות והן גופניות, כגון: מתח, דיכאון וחרדה.

כמובן ישנן מגוון בעיות גופניות שגם כן יכולות לגרום לבעיות בזיכרון.

אבחנה של הפרעת זיכרון, מאיזו סיבה שהיא (גופנית / נפשית וכד') ניתנת לאבחון ע"י פסיכיאטר המתמחה בבעיות כאלה.

יש טיפול שניתן להתאים לכל מקרה.

 
 
 
אני סובל/ת מתחושות של רעידות ואי יציבות בהליכה. מה עלי לעשות?
 

תופעות של רעידות ואי יציבות יכולת לנבוע מסימפטום של התקפי חרדה (פאניקה) אך גם תופעות גופניות / נוירולוגיות יכולות להיות סיבה לכך.

יש לעשות בירור הכולל בדיקות דם כלליות, תפקודי בלוטת התריס וכדומה.

עם תוצאות בדיקות אלו יש להגיע לפסיכיאטר מומחה, להיבדק על ידו ולקבל טיפול מתאים.

 
 
 
יש לי קושי רב להירדם בלילה. לא מפחד שמשהו יקרה (פריצה, אסון טבע וכדומה) אלא פשוט המון מחשבות ,ולוקח לי לפעמים שעתיים עד שלוש להירדם. בן דודי התאבד לפני ארבע שנים והמחשבות שלי הן סביב האירוע. ניסיתי לקחת טיפות טבעיות (רסקיו) אבל זה לא עוזר. מה לעשות?
 
ניראה שמדובר בחרדה עם מחשבות כפיתיות ,ניתן בהחלט לטפל בבעייתך הן על ידי טיפול פסיכולוגי קצר והתאמת תרופות גם כן לטווח קצר
 
 
 
לפני כשנתיים עברתי תאונת דרכים ומאז אני נאלצת להמציא את עצמי בכל יום מחדש כיוון שאני לא יכולה לעסוק במקצוע שלי. אני סובלת מכאבים פיזיים ומצב הרוח שלי ירוד. מרגישה "אנטי סוציאלית" ואין לי ממש חשק לכלום. מצד אחד אני רוצה להיות עם חברים ומשפחה אך מצד שני אני מרגישה שאין לי סבלנות ורק רוצה להתחפר במיטה ולא לצאת ממנה. אני נוטלת מורפיום (מדבקה) ומנסה להיגמל כי זה "מכביד" עליי. אני בדיכאון? מה אפשר לעשות שלא דורש טיפול תרופתי?
 

עליך להגיע  לאבחון פסיכאטרי ,התופעות המתוארות יכולות להיות חלק מתסמונת פוסט טראומטית PTSD לאחר  תאונת  הדרכים ,

יש גישות פסיכולוגיות חדשניות שעוזרות מאוד ובנוסף טיפול תרופתי עוזר מאוד

 
 
 
שמתי לב שלאחרונה כשאני מכבה את האור בחדר, אני חוזרת על הפעולה מספר פעמים על אף שאני יודעת שהאור כבוי. כנל לגבי נעילת דלת הבית. דוגמא נוספת היא למשל כשאני מקפלת כביסה ומסיימת, אני חוזרת לכביסה ומסדרת מחדש מספר קיפולים בלי סיבה ממש. פשוט כי ככה אני "מרגישה". זה מפריע לי אך מרגישה שאני לא ממש שולטת בזה. זה יעבור לבד או שאני זקוקה לטיפול?
 

מדובר על תופעה די שכיחה שנקראת  OCD ,  כלומר  הפרעה כפייתית טורדנית . אם התופעה נימשכת זמן רב וללא כל הטבה ניתן לתת תרופות מתאימות שעוזרות מאוד וניתן לשלב גם טיפול התנהגותי קוגניטיבי

 
 
 
אני משתמש/ת במריחואנה. לאחרונה התחלתי לסבול מחרדות ותופעות גופניות נוספות מוזרות. האם זה יכול להיות כתוצאה משימוש במריחואנה או שיש לי מחלת נפש?