אלצהיימר

טיפול, אבחון ותוחלת חיים – האם זה מגיע בתורשה או שמא עם הגיל? בואו נעשה קצת סדר בדברים.

מהי מחלת האלצהיימר?

מחלת אלצהיימר היא אחת מהתופעות הבולטות ביותר בגיל השלישי, שכן אנשים מבוגרים רבים יחסית סובלים ממנה. האלצהיימר הוא בעצם פגיעה בזיכרון, שהיא מעבר למה שניתן לצפות מאדם בגיל מסוים. מחלה זו משפיעה לרעה על איכות החיים של האדם הסובל ממנה, ומעבר לפגיעה בזיכרון, פוגעת גם בביטחון העצמי וגורמת לעצבנות מוגברת.

לקביעת תור וליצירת קשר

אבחון אלצהיימר

תפקידו של הפסיכיאטר הוא בראש ובראשונה לאתר את הבעיה. ככלל שהמחלה "טרייה" יותר, כן קשה יותר לאתר אותה, עם זאת, הגילוי המוקדם חשוב ביותר, שכן יחס נכון לסובל ממחלה יחסוך ממנו עוגמת נפש רבה. הגילוי המוקדם נועד כדי לספק את תנאי החיים המתאימים והנוחים ביותר למטופל. פרט לכך, חשוב ביותר שהמשפחה תהיה מודעת לבעיה, שכן מודעות זו יכולה לחסוך כעסים מיותרים וטיפול שגוי בקשיש.

אלצהיימר

תרופות לאלצהיימר

ככלל, אין תרופת פלא לאלצהיימר, לא ניתן לקחת כדור ולשפר את הזיכרון. עם זאת, קיימות תרופות שונות שיכולות להקל ולעכב את התהליך. בנוסף, חשוב ביותר למצוא לקשיש סביבה תומכת המתאימה למחלה ממנה סובל. ישנם בתי אבות ומוסדות אחרים המספקים תמיכה טובה לסובלים מאלצהיימר. תפקידו של הפסיכיאטר הוא להמליץ הן על טיפול תרופתי והן על סוג המוסד המתאים ביותר למטופל שלו.

ד"ר ברבר הוא פסיכיאטר המתמחה בטיפול בבעיות הגיל השלישי, והוא מעמיד לרשותכם שנים של ניסיון עבודה עם אנשים מבוגרים ועם משפחותיהם. אם אתם מזהים החלשות זיכרון אצל קרוביכם, אל תמתינו עם הפנייה לאבחון. ד"ר ברבר מזמין אתכם למרפאתו הפרטית בתל אביב לאבחון קפדני ודיסקרטי. במרפאה ניתן לקבל עצות והמלצות בנוגע לשיטות טיפול באלצהיימר וגורמים שונים שיקלו על חייו של אדם הסובל ממחלת אלצהיימר.