הפרעות שינה

סובלים מהפרעות שינה? עייפים במהלך היום ומתקשים לתפקד?
יש מה לעשות כדי לשפר את המצב ולחזור ליהנות משנת לילה רגועה ושלווה!

חוסר בשינה נוצר בדרך כלל בעקבות הפרעות. השינה היא חיונית ביותר לתפקודיכם היומיומי. אינספור מחקרים הוכיחו כי מחסור בה עלול לשבש את יכולות החשיבה והביצוע שלכם. אך ההשפעה המורגשת ביותר היא ללא ספק על מצב הרוח שלכם. בנוסף זה עלול לגרום לדיכאון, להתקפי זעם לחוסר סבלנות וכמובן רמות הריכוז והקשב מתדרדרות.

לקביעת תור וליצירת קשר

סוגים של הפרעות שינה

  • אינסומניה – נדודי שינה, זאת היא ההפרעה הנפוצה ביותר.
  • פאראסומניות – סהרוריות אשר במהלכה מבוצעות כל מיני פעולות, כגון: הליכה, דיבור מתוך שינה, אכילה, הרטבה ועוד.
  • נרקולפסיה – הפרעה מסוכנת המתבטאת בהתקפי שינה בלתי צפויים.
  • קטפלקסיה – שיתוק שרירים לאחר שמתעוררים מהשינה, דום נשימה בזמן שינה.
  • תסמונת פאזת השינה בדחויה – קושי להירדם ולהתעורר בזמן הדרוש.
  • היפרסומניה – עייפות יתר במשך היום או עודף שינה, שהיא תוצאה ישירה של מחסור בשינה.

למה הטיפול בהפרעות שינה חשוב כל כך?

הפרעות שינה נפוצות במגוון גילאים – אצל ילדים ובגיל הזהב, ואם מדובר בבעיה מתמשכת, כדאי מאוד לטפל בה ולא להזניח אותה. המחסור בשינה שהן יוצרות עלול להשפיע באופן ניכר על ההתפתחות הגופנית, המנטלית והרגשית. כתוצאה מכך הן גורמות לרגישות יתר לגירויים, יוצרות הפרעות קשב וריכוז, פוגעות בהישגים אקדמיים ובקריירה, מובילות לדיכאון, למתח, לקשיי הסתגלות ולחרדה, וגורמות ללחץ, אשר פוגע בתפקודה התקין של המערכת החיסונית.

מהו אופן הטיפול?

כדורי שינה או הרגעה אינם פתרון קבוע ואינם מוצעים לכל אחד. קיימות כיום טכניקות שונות המיועדות לעזור לפתור סוגים שונים של הפרעות שינה אצל מבוגרים, למשל: טיפול במלטונין, מסכת חמצן, פוטותרפיה, הורמון מלטונין, ניתוח להוצאת פוליפים, דיאטה ועוד כהנה וכהנה.

על מנת להעניק לכם את הטיפול הנכון, חשוב קודם כל להבין מהי ההפרעה אשר ממנה אתם סובלים. לכן, עליכם לעבור אבחון קליני. במידת הצורך, תישלחו לבדיקה במעבדת שינה. לאחר האבחון, תקבלו טיפול המותאם עבורכם באופן אישי.

ד"ר ירחמיאל ברבר הינו פסיכיאטר עתיר ידע וניסיון, המתמחה בין השאר גם בטיפול בהפרעות שינה. הוא מקפיד להעניק לכל מטופל יחס אישי, סבלני וקשוב ובוחן כל מקרה לגופו. בזכות היחס האדיב, המסור, המבין והרגיש שהוא מעניק לכל אחד מהמטופלים, הוא מטפל במקרים רבים מדי יום ביומו. במידת הצורך, תוכלו להיעזר גם בצוות המקצועי העובד יחד עמו בקליניקה, הכולל פסיכולוגים קליניים, על מנת לקבל טיפול מעמיק.