התמכרות להימורים

הפרעה נפשית מסוג הימור פתולוגי יכולה להתפתח ולהתגלות בכל גיל. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא רק מבוגרים או בעלי ממון נתקלים בהפרעה מן הסוג הזה. התופעה נפוצה והיא באה לידי ביטוי בין היתר בצורך להמר עד למצב הפוגע בשגרת החיים התקינה. זו הפרעה נפשית העלולה להסב נזקים חמורים ובלתי הפיכים גם למהמר וגם לבני המשפחה. יחד עם זאת, יש להביא בחשבון כי עיסוק בהימורים כשלעצמו אינו מהווה הפרעה או אינדיקציה למחלת נפש.

אלו התסמינים העיקריים המאפשרים זיהוי של התמכרות להימורים:

  • חוסר שליטה עצמית
  • צורך הולך וגדל בהימורים
  • סימפטומים רגשיים כגון כעס, מתח ועצבנות בעת הימנעות מהימורים
  • בידוד רגשי
  • הבנה רציונאלית של הנזק והתנהלות סודית ומניפולטיבית
  • הלוואות ללא כיסוי מבני משפחה, בנקים, חברות אשראי, חברות פרטיות ועוד

כיצד מתמודדים עם התמכרות להימורים?

מבחינת בני המשפחה, הדבר החשוב ביותר הוא לפנות לקבלת עזרה מקצועית. ניסיון להתמודדות אישית עם מהמר כפייתי נדונה לכישלון. הסיבה לכך היא האופן בו מהמר כפייתי מגיב אל הסביבה ומונע את קבלת העזרה המושטת עבורו. מהמרים רבים נחשפים למעורבות פלילית ונמצאים על מדרון חלקלק.

רק טיפול מקצועי של אדם המתמחה בהפרעות נפשיות יכול להציג עבור המטפל את ההיבט החיובי. בתהליך ההחלמה אמור המטפל להבין שלעולם לא יוכל לשלוט בהימורים ולכן הוא עובר למצב של הימנעות מוחלטת.

התמכרות להימורים

ד"ר ברבר ירחמיאל הוא פסיכיטאר מומחה העוסק בין היתר בתחום של הפרעות נפשיות מהסוג של התמכרות להימורים. אנו מזמינים את בני המשפחה של המהמר הכפייתי וכמובן את המהמרים בעצמם להגיע לפגישת ייעוץ בקליניקה. יש לנו ניסיון של שנים רבות בטיפול במקרים כאלה ואחוזי הצלחה מרשימים.