פאראסומניה

טיפול בפאראסומניה בגיל השלישי

ישנם לא מעט קשישים שמגיעים לד"ר ברבר ירחמיאל מאחר והם סובלים מהפרעת שינה ייחודית – פאראסומניה. הפרעת שינה זו באה לידי ביטוי בהתנהגויות מוטוריות בלתי רצוניות, שמופיעות לקראת שלב השינה של שנת החלום. הפרעה זו בדרך כלל נפוצה יותר בקרב ילדים, אך היא מאפיינת גם קשישים אשר סובלים ממחלות שונות כמו אלצהיימר, פרקינסון ומחלות נוירולוגיות אחרות.

לקביעת תור וליצירת קשר

כיצד תדעו אם אתם סובלים מפאראסומניה?

אם אתם מבצעים פעולות תוך כדי שנתכם, כגון: • דיבור • הליכה • קיום יחסי מין • הרטבה • חריקת שיניים סימן שקיימת פאראסומניה. העניין הוא שבניגוד להפרעות אחרות אשר עלולות לגרום לכם לחוש תשישות ועייפות בבוקר, הפרעה זו אינה תשבש את איכות חייכם. למעשה, ייתכן שלא תזכרו דבר מהזמן שבו ביצעתם את הפעולות האלה. על הפרעה זו יכולים להעיד בדרך כלל רק בני הזוג שלכם.
חשוב שתזכרו שהפרעה זו אינה מעידה על הפרעה נפשית, אלא עלולה להעיד על שיבוש במערכת האחראית על דפוסי השינה.

למה חשוב לטפל בהפרעת שינה זו?

הפאראסומיה פוגעת באיכות השינה של הסובלים מהפרעה זו, ועלולה לסכן בעת ביצוע הפעולות האוטומטיות השונות בזמן השינה. הסובלים מהפרעה זו אינם מודעים לסביבתם ולכן יכולים להיפגע. כיוון, שבמקרים קיצוניים תיתכן גם התנהגות מוזרה, כגון, פתיחת חלונות, הליכה על מרפסת (ומכאן המושג "מחלת ירח"), וכתוצאה מפעילות זו החולה עלול להיפגע.

פאראסומניה

ד"ר ירחמיאל ברבר הינו פסיכיאטר מומחה, בעל ידע רב וניסיון עשיר. הוא מתמחה בטיפול בבני הגיל השלישי, ומספק פתרונות יעילים ומקצועיים במגוון רחב של תחומים, כולל הפרעות שינה מסוג פאראסומניה. במהלך השנים טיפל במסירות, בסבלנות ובאדיבות בלקוחות רבים אשר אובחנו כפאראסומניים.