ההבדל בין פסיכיאטר פרטי לפסיכיאטר ציבורי

פסיכיאטר הוא רופא העוסק בבריאות הנפש. אדם בעל תואר פסיכיאטר סיים לימודי רפואה כלליים וסיים לימודים של 4.5 שנים בפסיכיאטריה. גם פסיכיאטר העובד במסגרת קופת החולים (פסיכיאטר ציבורי) וגם פסיכיאטר העובד במסגרת פרטית עברו מסלול הכשרה דומה, ולשניהם ידע מספק המאפשר להם לטפל בבעיות נפשיות שונות. אדם המעוניין (או צריך) להגיע לטיפולים פסיכיאטריים יכול לבחור ללכת לפסיכיאטר ציבורי או לפסיכיאטר פרטי, ואצל שניהם הוא יקבל מענה לבעיותיו.

אדם שמתלבט אם לפנות לטיפול פסיכיאטרי דרך קופת החולים או באופן פרטי, צריך שיהיה בידיו מידע ברור לגבי ההשלכות של הבחירה שיעשה. כאן נמצא כל המידע שיוכל לעזור.

פסיכיאטר ציבורי

  • מחיר –מכיוון שהטיפול נעשה בסבסוד של קופת החולים, הרי שהמחיר למפגש יהיה נמוך, לפעמים באופן די משמעותי, ממחיר הביקור אצל פסיכיאטר פרטי.

  • קרבה – בדרך כלל ניתן יהיה למצוא מטפל הנמצא במרחק קצר ממקום המגורים והעבודה.

  • המשכיות –מכיוון שהביקור אצל פסיכיאטר ציבורי הוא הרבה יותר זול מהאלטרנטיבה, הרי שאם נדרש מעקב ארוך יותר אחר השפעות הטיפול, יהיה קל יותר לבצע אותו כי השיקול הכלכלי לא יהווה מכשול.
פסיכיאטר פרטי או ציבורי

פסיכיאטר פרטי

יש לא מעט יתרונות בבחירה באופציה הפרטית, שחשוב מאוד לקחת בחשבון:

  • דיסקרטיות – אמנם, גם פסיכיאטר ציבורי וגם פסיכיאטר פרטי חתומים על התחייבות לחיסיון פרטי המטופלים. אולם ברגע שהולכים למרפאה הציבורית תמיד אפשר לפגוש אנשים שמכירים. עבור מי שחשוב לו שלא ייוודע דבר הטיפול, זה יכול להיות שיקול לבחירה דווקא באופציה הפרטית.

  • גמישות בזמנים – פסיכיאטר פרטי יכול בדרך כלל לקבל אתכם גם בשעות אחר הצהריים והערב, לעומת פסיכיאטר ציבורי שעובד בדרך כלל רק בבקרים. מעבר לכך, כשבוחרים באופציה הפרטית אפשר לפעמים "לגלוש" אל מעבר לשעה שנקבעה, ואילו אצל פסיכיאטר ציבורי צריך יהיה לסיים בדיוק בשעה היעודה.

  • זמינות (1) – פסיכיאטר פרטי יהיה בדרך כלל זמין יותר מפסיכיאטר ציבורי, וזאת מכיוון שהביקוש לאופציה הציבורית הוא גדול יותר ויש רק מעט פסיכיאטרים המספקים את השירות בכל אזור ואזור.

  • זמינות (2) – כאשר מגיעים לטיפול אצל פסיכיאטר פרטי בדרך כלל מקבלים את מספר הטלפון האישי שלו, על מנת שאפשר יהיה לעדכן אותו ולהתייעץ במקרי הצורך. פסיכיאטר ציבורי בדרך כלל לא מוסר את מספר הטלפון האישי, וקשה יותר להשיג אותו אם צריך משהו.

  • מגוון גדול יותר של אפשרויות טיפול – פסיכיאטר פרטי יציע לכם יותר סוגי טיפולים, ואילו פסיכיאטר ציבורי יכול להציע לכם רק את הטיפולים שנמצאים בסל השירותים של הקופה.

  • לסיכום – שתי אפשרויות הטיפול, גם הפרטית וגם הציבורית, מאפשרות קבלת טיפול מתאים לבעיה. למרות זאת, אם מדובר בטיפול שאמור להיות ממושך, ואם מעוניינים בקשר אישי יותר עם המטפל, בחירה בפסיכיאטר פרטי תהיה בחירה יותר מתאימה.

ד"ר ברבר – פסיכיאטר פרטי מומחה

ד"ר ברבר מזמין אתכם לקליניקה פרטית בתל אביב, בה תקבלו אבחון מדויק של מצבכם וטיפול מסור. הפגישות בקליניקה מתקיימות בדיסקרטיות מוחלטת, תוך התייחסות לכל פרט, מתן הטיפול המתאים וליווי לאורך כל הדרך.

לקבלת מידע נוסף ולקביעת תור חייגו עכשיו 073-7841832 או צרו קשר דרך האתר וד"ר ברבר וצוות הקליניקה ישמחו לספק לכם אוזן קשבת.