ויטמנים במקום כימיקלים?

הקשר בין פסיכיאטר לתזונה נכונה

כל מי שמשמש בתפקיד פסיכיאטר נתקל לעתים במקרים בהם אנשים סובלים מבעיות נפשיות שבהחלט אפשר היה למנוע. אחד המקרים הללו הוא של אנשים שנפגעו נפשית בשל העובדה שהם לא צרכו מספיק ויטמינים. זה אולי נשמע מוזר ואפילו "תלוש" מהמציאות, אבל מחקרים הוכיחו את ההשערה הזאת בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים, והיום כל מי שעוסק בענף הטיפול הנפשי מכיר את התופעה.

כדורי בריאות במקום כדורים פסיכיאטריים

הוויטמינים הינם חומרים טבעיים שמשפיעים מאוד על פעילותו התקינה של גוף האדם. גוף שיש בו מחסור חמור בחומרים אלה עלול לסבול מתופעות שונות, חלקן חמורות במיוחד, כגון שיבוש מוחלט של התהליכים הכימיים שאמורים להתרחש בו. כך למשל, ללא החומרים הללו חילוף החומרים של הגוף עלול להיפגע ואותו אדם עלול לחלות במחלות לא קלות, שחלקן יכולות לסכן את חייו או לשנות אותם לחלוטין. על פי מחקרים שנעשו בתחום, מחסור בוויטמינים בהחלט יכול לגרום למחלות נפש שונות, ולכן חשוב מאוד לצרוך אותם באופן יומיומי. אחרי הכול, אין ספק שזה הרבה יותר טוב מלצרוך תרופות שייתן לכם פסיכיאטר.

תרופות או ויטמינים
תרופות פסיכאטריות

סובל ממחסור?

למעשה, כל אחד מאיתנו עלול לסבול ממחסור בחלק מהרכיבים החשובים הללו, אולם אם בסך הכול אנחנו צורכים את רובם – לא סביר שתהיינה למחסור באחד מהם השלכות מרחיקות לכת. לעומת זאת, יש ארבע קבוצות עיקריות של אנשים שעלולים לפתח מחסור חמור בוויטמינים חיוניים לבריאותם הפיזית והנפשית כאחד:

  • אנשים שאין להם – אדם שאין ידו משגת לרכוש לעצמו מזון מגוון וניזון בעיקר מתרומות של אחרים, עלול לסבול ממחסור בגלל תזונה לא מגוונת דיה.
  • אנשים מבוגרים – לעתים בגיל המבוגר מערכת העיכול אינה מצליחה לספוג את כמות הוויטמינים הדרושה מהמזון.
  • אנשים שניזונים מאוכל מהיר – אוכל מהיר אינו מכיל כמות מספקת של ויטמינים, ולכן מי שניזון רק ממנה עלול לסבול ממחסור.
  • אנשים שזקוקים לתוספת – יש אנשים שזקוקים לתוספת מסיבות שונות, חלקן קבועות וחלקן זמניות, וביניהן: היריון ולידה, צריכת מוצרי חלב, מחלות מעיים ומחלות דרכי העיכול, נוטלי אנטיביוטיקה, אנשים הנמצאים במתח או בחרדה ועוד.

להקדים תרופה למכה

לכל ויטמין יש השפעה אחרת על הגוף שלנו. חשוב מאוד לאכול אוכל מגוון על מנת שגופנו יקבל את כל הוויטמינים הדרושים לו ויוכל לתפקד כראוי. הוויטמינים שעלולים לגרום למחלות נפש אם הם לא נצרכים בכמות מספקת הם D, E, H וקבוצת ויטמין B. לכן, על מנת שלא תצטרכו לבקר פסיכיאטר, מומלץ מאוד שתצרכו את כל הוויטמינים שברשימה וכן את כל השאר, שיסייעו לכם לשמור על גוף בריא וכמובן גם על נפש בריאה.

ד"ר ירחמיאל ברבר - פסיכיאטר

ד"ר ירחמיאל ברבר הינו פסיכיאטר מומחה המטפל במחלות נפש שונות בדרך של טיפול פסיכולוגי ו/או תרופתי – על פי הצורך. בפגישה הראשונה מתבצע אבחון ראשוני של המטופל, הכולל גם תשאול לגבי התזונה שלו כדי לדעת האם הגורם לבעיה יכול להיות צריכה לא מספקת של ויטמינים. במקרה שכזה הטיפול יתחיל בכדורים מסוג זה, ולא בכדורים תרופתיים, על מנת לבדוק אם הם משפרים את המצב.

לשאלות נוספות ולקביעת פגישת ייעוץ – צרו קשר עם הקליניקה.