ד"ר ברבר ירחמיאל
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
phone number
 
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
073-7841832
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

אלצהיימר סימנים ראשונים

 
את מחלת האלצהיימר אתם ככל הנראה מכירים אך בצורה שטחית. אתם יודעים פחות או יותר מה גורם לה, אתם גם יודעים מה הסימנים שלה אך לא ירדתם יותר מידי לעומק. למעשה הסימנים הראשונים שלה הם המידע החשוב ביותר שתוכלו לקבל וזה הזמן להבין מהם ומדוע זה כך.
 

מהי מחלת האלצהיימר?

 
מחלת האלצהיימר היא אחת המחלות הכי קשות שיש כיוון שאין לה טיפול. מדובר במחלה חשוכת מרפא אך יש דרכים להתמודד איתה. למה אנו מתחילים דווקא עם הטיפול? כדי להמחיש לכם את כמה היא קשה. היא מתבטאת בניוון של תאי העצב המרכזיים עד שהם מתים לחלוטין. הניוון הזה בלתי הפיך ולמעשה המחלה מחמירה עם הזמן ללא כל דרך להקל את המצב. לכן כל שלב שהמטופל עובר הוא דרך חד סטרית שאין ממנה חזור. הגורמים למחלה עדיין לא ידועים לחלוטין אך יש לה גורמים שונים כמו למשל גנטיקה, עישון, תזונה, אלכוהול ויש אפילו השפעה על רמת ההשכלה של האדם.

 

לייעוץ בנושא צרו קשר עם דוקטור ירחמיאל ברבר - מומחה לאלצהיימר 0737841832

 

מהם הסימנים המקדימים?

 
המחלה יכולה להתחיל מסימנים קטנים מאוד שיהיה קשה מאוד לשים אליהם לב, כי הם ייראו לנו טבעיים לחלוטין. הסימנים הראשוניים של האלצהיימר יהיו בעיקר שכחה לטווח הקצר בעיקר. אדם שסובל מאלצהיימר לא יצליח להיזכר מה הוא עשה בטווח של ימים ואפילו שעות. באירועים שהוא אמור לזכור כמו למשל מה הוא לבש אתמול מה אכל ואפילו ישכח שאכל היום. הזיכרון לטווח ארוך מעברו בדרך כלל ישמר. בשלה המתקדם יותר הוא כבר יתחיל לאבד את ההתמצאות ולא להצליח לזכור פרטים חדשים, שמות את בני משפחתו ועוד.
 

מה הסימנים המאוחרים?

 
 
הסימנים שדיברנו עליהם עד כה עוד יהיו בשלבים המוקדמים ולכן אם הם מופיעים יש להגיע במהירות לרופא. חשוב לזכור כי השלבים הבאים יהיו חמורים יותר ויפגעו באיכות חייכם וחייו של המטופל בצורה הרבה יותר קשה. השלב הבינוני יכלול החמרה בהתמצאות במרחב, עד כדי כך שהוא לא יוכל להגיע לביתו לבד. כמו כן המטופל יכול להתחיל להזות דברים ויהיו לו מחשבות שווא רבות, לעתים מסוכנות. בהמשך התפתחות המחלה הוא כבר לא יוכל לזהות פרצופים של אנשים שהוא מכיר והוא גם לא יוכל לבצע פעולות די בסיסיות לבד, גם כי הוא לא זוכר וגם מבחינה פיזית. השלב האחרון הוא ניוון מוחלט.
 
 
 
אלצהיימר סימנים ראשונים
 
 
 
 
 

מה השפעתם על החיים?

 
מרצף החמרת המחלה אפשר להבין עד כמה היא יכולה להיות חמורה ולהשפיע גם על מצבו של החולה וגם על מצבם של בני המשפחה והסובבים הקרובים שלו. אפשר לומר בפה מלא כי אותו אדם יהיה נטל כבד על המשפחה שלו ולכם היא צריכה להיעזר בעזרה סיעודית. חשוב לזכור כי המחלה רק מידרדרת ומידרדרת ולכן יש להקפיד על הוראות הרופא כדי שאיכות החיים לא תהיה חמורה עוד יותר. מעבר לבעיות הקוגניטיביות של אותו חולה, הוא יכול לסבול גם מבעיות גופניות בגלל שהוא לא יזכור לנטול תרופות, לא ישמור על היגיינה לבדו ועוד בעיות שצצות בגלל בעיית הזיכרון.
 
 

מה עושים כאשר מופיעים הסימנים?

 
כאשר מופיעים הסימנים אתם חייבים להגיע לרופא בהקדם, כל יום יכול להיות חשוב ורק אחרי אבחון ומספר בדיקות תוכלו לדעת האם מדובר באלצהיימר או במחלה אחרת. יכול להיות שמדובר בדמנציה על רקע אחר שניתן לטיפול למשל גידול במוח או בעיות בחילוף חומרים למשל בבלוטת התריס ועוד. ויכול להיות שיש מקור אחר לבעיה. את זאת תדעו רק אחרי אבחון מהיר ומקצועי.