אלצהיימר סימנים ראשונים

את מחלת האלצהיימר אתם ככל הנראה מכירים אך בצורה שטחית. אתם יודעים פחות או יותר מה גורם לה, אתם גם יודעים מה הסימנים שלה אך לא ירדתם יותר מידי לעומק. למעשה הסימנים הראשונים שלה הם המידע החשוב ביותר שתוכלו לקבל וזה הזמן להבין מהם ומדוע זה כך.

מהי מחלת האלצהיימר?

מחלת האלצהיימר היא אחת המחלות הכי קשות שיש כיוון שאין לה טיפול. מדובר במחלה חשוכת מרפא אך יש דרכים להתמודד איתה. למה אנו מתחילים דווקא עם הטיפול? כדי להמחיש לכם את כמה היא קשה. היא מתבטאת בניוון של תאי העצב המרכזיים עד שהם מתים לחלוטין. הניוון הזה בלתי הפיך ולמעשה המחלה מחמירה עם הזמן ללא כל דרך להקל את המצב. לכן כל שלב שהמטופל עובר הוא דרך חד סטרית שאין ממנה חזור. הגורמים למחלה עדיין לא ידועים לחלוטין אך יש לה גורמים שונים כמו למשל גנטיקה, עישון, תזונה, אלכוהול ויש אפילו השפעה על רמת ההשכלה של האדם.

לייעוץ בנושא צרו קשר עם דוקטור ירחמיאל ברבר – מומחה לאלצהיימר 0737841832

מהם הסימנים המקדימים?

המחלה יכולה להתחיל מסימנים קטנים מאוד שיהיה קשה מאוד לשים אליהם לב, כי הם ייראו לנו טבעיים לחלוטין. הסימנים הראשוניים של האלצהיימר יהיו בעיקר שכחה לטווח הקצר בעיקר. אדם שסובל מאלצהיימר לא יצליח להיזכר מה הוא עשה בטווח של ימים ואפילו שעות. באירועים שהוא אמור לזכור כמו למשל מה הוא לבש אתמול מה אכל ואפילו ישכח שאכל היום. הזיכרון לטווח ארוך מעברו בדרך כלל ישמר. בשלה המתקדם יותר הוא כבר יתחיל לאבד את ההתמצאות ולא להצליח לזכור פרטים חדשים, שמות את בני משפחתו ועוד.

אלצהיימר סימנים ראשונים

מה הסימנים המאוחרים?

הסימנים שדיברנו עליהם עד כה עוד יהיו בשלבים המוקדמים ולכן אם הם מופיעים יש להגיע במהירות לרופא. חשוב לזכור כי השלבים הבאים יהיו חמורים יותר ויפגעו באיכות חייכם וחייו של המטופל בצורה הרבה יותר קשה. השלב הבינוני יכלול החמרה בהתמצאות במרחב, עד כדי כך שהוא לא יוכל להגיע לביתו לבד. כמו כן המטופל יכול להתחיל להזות דברים ויהיו לו מחשבות שווא רבות, לעתים מסוכנות. בהמשך התפתחות המחלה הוא כבר לא יוכל לזהות פרצופים של אנשים שהוא מכיר והוא גם לא יוכל לבצע פעולות די בסיסיות לבד, גם כי הוא לא זוכר וגם מבחינה פיזית. השלב האחרון הוא ניוון מוחלט.