חוות דעת רפואית נוספת

לעיתים אין להסתמך על מילותיו של מומחה אחד וחשוב לגשת לקבל חוות דעת נוספת

לקביעת תור וליצירת קשר

מדוע כדאי לקבל חוות דעת רפואית שניה?

לאשש או להפריך את הקביעות הקודמות
לקבל המלצות נוספות לטיפול
לקבל זווית הסתכלות נוספת על מנת להבין טוב יותר את המצב

רפואה איננה מדע מדויק

כולנו סומכים על הרפואה המודרנית, ויש סיבות טובות לכך. עם זאת, חשוב לזכור שלא מדובר על מדע מדויק. סימפטומים מסוימים יכולים להעיד על בעיות ומחלות שונות, ולכן גם אם פסיכיאטר אחד סמוך ובטוח שמדובר בבעיה מסוימת, איש מקצוע אחר יכול לאבחן את המצב כמחלה שונה, שהטיפול בה שונה. מסיבה זו חשוב ביותר לקבל חוות דעת פסיכיאטרית נוספת לפני שמתחילים בטיפול זה או אחר.

אבחון זהה של שני מומחים

במקרים בהם שני המומחים מאבחנים את אותה הבעיה, המטופל יקבל ייעוץ נרחב סביב הדרכים לטפל במחלה או בבעיה. יכול מאוד להיות שהמומחה הנוסף יעדכן את המטופל בשיטות טיפול חדישות או יעילות במיוחד שהוא מכיר. בכל מקרה, הסבר נוסף יעזור למטופל להבין טוב יותר מול מה הוא עומד ואיך הוא יכול לטפל בעצמו בצורה הטובה ביותר.

כיצד בוחרים מומחה לחוות דעת נוספת

חשוב לבחור את המומחה על פי תחומי ההתמחות שלו, כלומר כדאי לפנות למומחה שהתמחותו היא בעיקר בתחום המחלה שאובחנה. איש מקצוע זה יוכל לתת אינדיקציה טובה יותר האם האבחון הראשוני נכון או שגוי.

ד"ר ברבר ירחמיאל הוא פסיכיאטר מומחה המעניק חוות דעת נוספת למטופלים רבים. ניסיונו הנרחב של ד"ר ברבר מאפשר לו להעניק ייעוץ ברמה הגבוהה ביותר. אם אתם סובלים מבעיה שמפריעה לתפקוד היומיומי שלכם וכבר פניתם לאנשי מקצוע בעבר, אתם מוזמנים להתייעץ גם אם ד"ר ברבר על מנת לקבל מידע מקיף על מצבכם.