רופאים פסיכוגריאטרים וחשיבותם

פסיכוגריאטריה הינה פסיכיאטריה של גיל הזקנה, מדובר על תחום ברפואת הנפש העוסק במחלות ובהתמודדות של האדם בגיל השלישי (גיל הזהב). אנשים המגיעים לגיל זה, יכולים לסבול ממגוון בעיות נפשיות כגון דיכאון, חרדות, התמודדות עם מחלה גופנית קשה, אובדן של בן או בת זוג ויציאה לגמלאות. הפסיכיאטר שמטפל בבעיות הגיל השלישי, בקיא ברפואה פנימית גריאטרית ובקיא בסימפטומים ובתלונות הקליניות של החולה נקרא פסיכוגריאטר. ד"ר ברבר יטפל וייתן מענה המותאם לחולה ולבני משפחתו, באופן מקצועי ובצורה הטובה ביותר.

לקביעת תור וליצירת קשר

מהי הייחודיות של פסיכיאטר גריאטרי?

יש לציין כי פסיכיאטר גריאטרי כאמור, הוא אדם אשר עבר גם הסמכה מלאה בתחום. זה אומר שבסיום לימודי הרפואה שלו, הוא עבר התמחות כללית בתחום בריאות הנפש, וצבר גם את הכלים לבצע בדיקות בעולם הפסיכיאטריה הגריאטרית, זהו תחום שחלק מן הפסיכיאטרים מתמקצעים בו בהמשך פעילותם המקצועית, משום שהם מעוניינים להרחיב את הפעילות שלהם, ולסייע לאוכלוסיות מסוימות.

דיכאון בגיל הזקנה

יש שוני בין סימפטומים של דיכאון בגיל הצעיר יותר לבין הסימפטומים של הדיכאון בגיל המבוגר יותר.
בגיל המבוגר חלק מהסימפטומים הדיכאוניים, יכולים להיות בעלי מאפיינים גופניים, למשל עצירות וירידה בזיכרון, כך שיש צורך להכיר את הסימפטומים האלה שהם יכולים להיות חלק של תמונה דיכאונית ולא רק של תלונות גופניות לכשעצמן. בנוסף, הפסיכיאטר של הזקנה, ידע לאבחן ולטפל בבעיות של זיכרון,להמליץ על בדיקות ולתת טיפול מתאים.

רופאים פסיכוגריאטרים מבינים ויודעים כיצד לטפל במצוקות של בני המשפחה, ילדים, בני / בנות הזוג של החולים במחלות גיל הזקנה ובעיקר במחלות הדמנציה לסוגיהן.

לא פחות חשוב, רופאים פסיכוגריאטרים מתמחים בכתיבת חוות דעת בנושא מסוגלות לכתיבת צוואות, ו/או אפוטרופסות. כמו כן הם בקיאים במתן ייעוץ וחוות דעת בנושא ביטוח סיעודי והכוונה למשפחות בתחום הזה.

רופאים פסיכוגריאטרים